Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kraków. Miasto zapewnia: odbiorcy miejskiego ciepła bezpieczni

Kraków. Miasto zapewnia: odbiorcy miejskiego ciepła bezpieczni
10.10.2022, o godz. 14:16
czas czytania: około 1 minuty
0

Urząd Regulacji Energetyki podniósł taryfę wytwarzania ciepła w PGE Energia Ciepła SA oddział w Krakowie o prawie 38 proc. W związku z tym nastąpi wzrost cen dla odbiorców ciepła i wyniesie ok. 16 proc. PGE i CEZ zapewniają, że mają zapasy węgla, które wystarczą na najbliższe 4–5 miesięcy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– 30 września Urząd Regulacji Energetyki podniósł taryfę wytwarzania ciepła w Łęgu o prawie 38 proc. Na szczęście, jeżeli chodzi o dostarczanie tego ciepła do mieszkań, wzrost nie będzie taki duży i wyniesie ok. 16 proc. Mam nadzieję, że to będzie ostatnia podwyżka w tym sezonie. Spodziewaliśmy się, że ta decyzja zapadnie później, ale też że podwyżka będzie wyższa – zaznacza Andrzej Kulig, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej.

Na ile wystarczą zapasy?

– Dostałem zapewnienie, iż zapasy węgla w naszej elektrociepłowni są na tyle wysokie, że możemy być spokojni o ciepło w domach co najmniej na najbliższe 4–5 miesięcy. Zapasów węgla z każdym dniem przybywa, co nam wszystkim powinno dać dużo spokoju, który w tych trudnych czasach jest szczególnie potrzebny – dodaje Andrzej Kulig.

Dywersyfikacja dostaw

Cena dostaw ciepła w Krakowie, dystrybuowanego przez MPEC, jest w dużej mierze uzależniona od dostawców. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie jest dystrybutorem ciepła, które pochodzi z trzech źródeł: PGE Energia Ciepła SA oddział w Krakowie, CEZ Skawina SA (oba zasilane węglem) i Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów (Krakowski Holding Komunalny).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024