Codziennie, do połowy września, z Tyńca pod Galerię Kazimierz i z powrotem, każdy może przepłynąć tramwajem wodnym obsługiwanym przez firmę Aqua Fun.

W czasie półtoragodzinnego rejsu kilkunastoosobowe jednostki zatrzymują się przy Moście Kotlarskim (od strony Podgórza), na przystani Legenda koło Wawelu, przy Torze Kajakarstwa Górskiego (rejon ul. Kolnej). Trasa kończy się przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. – W tym sezonie tramwaj wodny to projekt pilotażowy. Chcemy się zorientować, jakie zainteresowanie wzbudza nowy środek lokomocji” – wyjaśnia Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej.

W tym roku regularna komunikacja po Wiśle będzie kursować codziennie, do połowy września. – Tramwaj będzie odpływał z przystanku przy Galerii Kazimierz o godz. 10.00, 13.30 i 17.00, a z Tyńca o godz. 12.00, 15.30 i 19.00 – informuje rzecznik prasowy ZIS. Przepłynięcie całej trasy w jedną stronę kosztuje 20 złotych.

Równolegle trwają prace przy budowie kolejnych przystanków. Takie miejsca powstaną między innymi przy mostach Grunwaldzkim i Dębnickim oraz w rejonach ulic Sodowej i Widłakowej. – Chcemy, by tramwaj wodny stał się jednym z istotnych elementów układu komunikacyjnego Krakowa, alternatywą dla mocno obciążonego ruchem Śródmieścia – mówiła Urszula Filipowicz Wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, na łamach dwutygodnika Kraków.pl.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj