Reklama

envicon 2023 ad1a

Kraków. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska; Koleje Małopolskie przygotowały bilet za złotówkę

Kraków. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska; Koleje Małopolskie przygotowały bilet za złotówkę
MŁ/PAP
21.09.2022, o godz. 13:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu mieszkańcy Krakowa w czwartek będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską. Do akcji włączył się także samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie, które w tym dniu przygotował bilety za złotówkę.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Dzień bez samochodu jest zwieńczeniem trwającego w Krakowie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej zostaną wyłączone kasowniki. Z bezpłatnych przejazdów będzie można korzystać w czwartek na dziennych i nocnych liniach autobusów i tramwajów.

Małopolski bilet bez samochodu

Do akcji po raz kolejny włączyły się Koleje Małopolskie przygotowując specjalną ofertę z tej okazji. „Małopolski bilet bez samochodu” będzie dostępny w czwartek od godziny 0:00 do 23:59. Jego koszt to 1 zł. Bilet będzie obowiązywać zarówno w pociągach Kolei Małopolskich, jak i autobusowych liniach dowozowych realizowanych przez tego przewoźnika na terenie całego województwa.

Specjalny bilet można nabyć w samorządowej aplikacji mobilnej iMKA. Dodatkowo będzie on uprawniał w czwartek do bezpłatnego przewozu roweru w pociągu.

Europejski Dzień bez Samochodu

Europejski Dzień bez Samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu), zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2002 r. Kampania zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023