W drugiej połowie września planowane jest uruchomienie nowych punktów wypożyczania rowerów elektrycznych w ramach miejskiego systemu Park-e-Bike w Krakowie. Zlokalizowane będą one na parkingach przesiadkowych: P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów i P+R Mały Płaszów.

Jak poinformował w czwartek Zarząd Transportu Publicznego, do Krakowa dotarła dostawa 100 elektrycznych jednośladów, które zostaną włączone do systemu Park-e-Bike i zasilą nowe punkty wypożyczeń.

Według zapowiedzi w drugiej połowie września planowane jest uruchomienie nowych punktów wypożyczania e-bike’ów zlokalizowanych przy parkingach przesiadkowych komunikacji miejskiej: P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów i P+R Mały Płaszów. Na każdym z tych parkingów bezpłatnie będzie dostępne dla mieszkańców po około 30 jednośladów.

Obecnie system miejskich rowerów elektrycznych jest dostępny na parkingu Park and Ride Czerwone Maki. Z jednośladów można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godz. 6.00 do godz. 21.00.

Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło system tradycyjnych rowerów miejskich, jednak z końcem 2019 r. został on zlikwidowany, bowiem operator systemu – firma BikeU – zerwała umowę z miastem na prowadzenie wypożyczalni. Przegrała ona konkurencję ze zdobywającymi coraz większą popularność komercyjnymi wypożyczalniami elektrycznych hulajnóg.

W szczytowym momencie system liczył ponad 160 stacji i przeszło 1,5 tys. jednośladów w całym mieście.

Czytaj więcej

Skomentuj