Jak informują władze samorządowe miasta Krakowa, do dzisiaj, dzięki współpracy krakowian z miejskimi jednostkami i wydziałami urzędu zrealizowano ponad 1200 zadań na kwotę 227 mln zł.
Drogi, parki, sprzęt medyczny
Sama idea Budżetu Obywatelskiego została podjęta w Krakowie w 2014 r. i od tej pory, dzięki realizacji budżetowych projektów miasto zyskało nowe drogi, parki, miejsca rekreacji, sprzęty medyczne. Odbyło się także wiele spotkań integracyjnych, szkoleń i wydarzeń kulturalnych.
Dzięki tym realizacjom, przez 10 lat, mieszkańcy tworzyli nowe miejsca rekreacji, sportu, uczestniczyli w budowaniu nowej infrastruktury, dbali o funkcjonalność przestrzeni publicznej oraz miejsc, w których żyją i się uczą.
38 mln i 715 projektów
Z roku na rok wzrasta też kwota przeznaczona na zadania w ramach Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie do wydania jest 38 mln złotych na projekty zaproponowane przez mieszkańców.
W ramach głosownia, które rozpocznie się 22 września i potrwa do 6 października br.. wybrać można łącznie 715 projektów, w tym 155 to zadania ogólnomiejskie i 560 dzielnicowe.
Zasady głosowania
W głosowaniu uczestniczyć może każdy mieszkaniec – bez względu na wiek, narodowość czy zameldowanie.
Głosować będzie można przez internet lub w stacjonarnych punktach zlokalizowanych na terenie całego miasta. Lista miejsc do głosowania zostanie opublikowana 7 września.
Natomiast jednym z najbliższych wydarzeń promujących ideę budżetu obywatelskiego będzie impreza „Biegi dla dzieci”, która odbędzie się 16 września nad zalewem Bagry.
Komentarze (0)