Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kranówka dla sportowców. Coraz częściej zastępuje wodę butelkowaną

Kranówka dla sportowców. Coraz częściej zastępuje wodę butelkowaną
Kalina Olejniczak
11.04.2018, o godz. 9:30
czas czytania: około 2 minut
2

Woda, która nawilża organizm w czasie intensywnego wysiłku musi spełniać odpowiednie normy. Przedsiębiorstwa wodociągowe przekonują, że znakomicie nadaje się do tego wysokiej klasy kranówka i coraz częściej promują ją podczas zawodów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W ostatni weekend 1350 zawodników stanęło na starcie Półmaratonu Dąbrowskiego. Dąbrowskie Wodociągi zagwarantowały uczestnikom i kibicom wodę z kranu, która ze względu na swoje walory smakowe i wysoką jakość całkowicie zastąpiła tę butelkowaną.

Kranówka już po raz czwarty w historii imprezy jest serwowana w zlokalizowanych na trasie punktów z dystrybutorami. Pochodzi z podziemnych ujęć zlokalizowanych od 50 do 150 m pod ziemią. Taką wodę na co dzień piją mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Na mecie zawodnicy otrzymali też bidony na kranówkę.

Dąbrowskie Wodociągi

– Kiedy kilka lat temu postanowiliśmy razem z organizatorami zapewnić zawodnikom wodę z kranu jako podstawowy napój, byliśmy jednymi z prekursorów takiego podejścia w Polsce. Okazuje się, że to rozwiązanie nie tylko przyjęło się podczas Półmaratonu Dąbrowskiego, ale też w całym kraju – mówi Andrzej Malinowski, prezes Dąbrowskich Wodociągów.

Woda z kranu rozdawana jest uczestnikom znacznej części imprez biegowych w kraju. Podaje się podczas zawodów w Poznaniu, Gdańsku czy Raciborzu. Dzięki temu miasta przekonują sportowców i widzów, że woda z sieci niczym nie ustępuje tej butelkowanej, a picie jej nie generuje powstawania ton plastikowych odpadów.

Gdańska kranówka dla maratończyków

Dąbrowskie Wodociągi akcję prowadzą pod hasłem „Piję wodę z kranu” podkreślając, że jest ona bezpieczna, zdrowa i tania – 1,5 litra to koszt około jednego grosza.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b WODKAN TI-MA [27.05 – 09.06.24]

Komentarze (2)


sdfs

Komentarz #10736 dodany 2018-04-11 09:41:29

ponoć żółtaczka panuje i nie można pić wody z kranu bez przegotowania...


max

Komentarz #10793 dodany 2018-04-13 17:47:23

Może sportowcem bym się nie nazwał, ale biegam codziennie rano i nie odważyłbym się pić wody z kranu. Wolę sobie cisowiankę kupić i przy okazji akcję unicef wesprzeć niż się martwić, czy mnie brzuch nie rozboli. To nie są wielkie kwoty, żeby oszczędzać na zdrowiu.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024