Na ulicach Poznania zakwitły krokusy. Można cieszyć się ich widokiem między innymi na ulicach Towarowej, Mostowej, na skwerach przy ulicy Garbary czy na rondach Kaponiera, Śródka i Obornickim. To efekt jesiennych nasadzeń roślin cebulowych. W kwietniu rozpoczęło się sadzenie bratków.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zasadził 40250 żółtych krokusów na skwerach przy ulicy Garbary, 5000 fioletowych krokusów i kremowych tulipanów przy ulicy Mostowej, 7240 narcyzów na rondzie Starołęka. Rośliny cebulowe zostały zasadzone również na rondzie Kaponiera i w pasie rozdziału ulicy Roosevelta. Ponad 9000 pomarańczowych i fioletowych bratków zakwitnie na rondach Obornickim, Kaponierze, przy ulicach Poznańskiej, Roosevelta oraz na placu Wolności. Rondo Starołęka, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie mienić się żółtymi i pomarańczowymi kolorami tych kwiatków. Będzie ich tam  8500.

W kwietniu prowadzona będzie też rewaloryzacja szaty roślinnej ulicy Krzywoustego, na odcinku od ulicy Inflanckiej do ulicy Chartowo. Posadzonych zostanie tam 265 drzew. Będą to platany, klony ginnala, śliwy "Pissardii". Zasadzonych zostanie też 1001 krzewów (róże i berberysy ottawskie) oraz powstanie 5350 m2 trawnika. Rewaloryzacja szaty roślinnej wykonywana jest dzięki dofinansowaniu z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W najbliższych dniach rozpocznie się również sadzenie drzew w pasach drogowych, w centrum miasta. Drzewa zostaną posadzone przy ulicach: Sienkiewicza, Nowe Zagórze, Naramowickiej, Matejki, Fredry, alei Niepodległości, Mostowej, Nowowiejskiego, Kolejowej, Grunwaldzkiej oraz na placu Międzymoście. W sumie przybędzie 207 drzew. Sadzone będą platany, głogi, grusze ozdobne, lipy i klony.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj