Szkoła Podstawowa w Rodakach zajęła drugie miejsce w kategorii Artistic perspective w międzynarodowym konkursie ekologicznym Land Art 350 – Sztuka krajobrazu przeciwko zmianom klimatu, organizowanym przez globalny ruch obywatelski 350.org i węgierskie stowarzyszenie ekologiczne Messzelato.

Land Art 350 to nazwa kampanii i konkurs, którego celem jest uświadomienie, że obniżenie emisji dwutlenku węgla pozwoli nam uniknąć katastrofalnych skutków zmian klimatycznych. W ramach konkursu młodzież w wieku 11-18 lat z Europy Środkowo-Wschodniej tworzyła własne dzieła sztuki krajobrazu. Land Art to więcej niż konkurs. Każde z dzieł młodzieży wpływa na propagowanie wiedzy na temat doniosłości problemu zmian klimatycznych, to także głos młodego pokolenia, który może wpłynąć na decyzje światowych przywódców.
 
Selekcji przesłanych zdjęć i materiałów dokonali profesjonaliści w dziedzinie tworzenia sztuki krajobrazu. W pracach komisji uczestniczyli między innymi: Dr Agnes Denes (światowej sławy artystka land art, Nowy York), Alex J. Bernáth (fotograf specjalizujący się w utrwalaniu projektów sztuki krajobrazu, Budapeszt), Edina Tokodi (street artist, New York), István Erőss  (malarz land art, Budapeszt).
 
Zdjęcia wszystkich wykonanych prac zostaną przedstawione na Konferencji Klimatycznej ONZ w Kopenhadze w grudniu 2009 r., na której to przedstawiciele państw uchwalą nowy traktat klimatyczny dla naszej planety.

Wyniki konkursu: http://www.flickr.com/photos/350org/sets/72157621605289117/

źródło: ekoszkola.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj