SkyCar to ekologiczny pojazd, który jeździ po zwykłych drogach i równie swobodnie unosi się w powietrzu. Już jutro zespół twórców rozpocznie testy tego pojazdu, wyruszając nim w podróż z Londynu do Timbuktu.

Zdaniem projektantów auto-samolot ma to być przede wszystkim pojazdem praktycznym. Ma dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie dostanie się zwykły samochód, pokonać cieśniny, rzeki, łańcuchy górskie oraz uliczne korki.

Latający samochód jest dostosowany do jazdy po zwykłych drogach, oszczędny, a także ekologiczny, gdyż jest napędzany biopaliwem. W wersji lądowej osiąga maksymalną prędkość 180 km/godz., a w wersji latającej – 110. Spadochronowe skrzydło samochodu mieści się w bagażniku. Mimo wielu funkcji, pojazd ma być łatwy w obsłudze.

Parajet Skycar jest pierwszym dwumiejscowym pojazdem wyczynowym, którym można poruszać się po drogach publicznych oraz w terenie, a także wzbić się w powietrze po kilkuminutowym przygotowaniu skrzydeł. 

Pojazd jest też bezpieczny: ewentualna awaria silnika nie spowoduje zagrożenia, gdyż pojazdem można wtedy bezpiecznie szybować w kierunku najbliższego płaskiego i równego terenu. W przypadku uszkodzenia skrzydła otworzy się spadochron.

Fot: skycarexpedition.com

Źródło: www.skycarexpedition.com

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj