Lewica w poniedziałek w Kostrzyniu nad Odrą organizuje wysłuchanie społeczne w sprawie konsekwencji katastrofy ekologicznej na Odrze. Wnioski z niego przekazane zostaną podczas wtorkowej komisji administracji i spraw wewnętrznych w Sejmie.

Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy podczas spotkania z mieszkańcami Końskich (woj. Świętokrzyskie) odnosząc się do masowego pomoru ryb w Odrze zapowiedział wysłuchanie społeczne, które odbędzie się w poniedziałek w Kostrzyniu nad Odrą (woj. Lubuskie).

– W poniedziałek w Kostrzyniu nad Odrą w Kostrzyńskim Centrum Kultury Kręgielnia o godzinie 12 odbędzie się wysłuchanie społeczne. Ze strony klubu parlamentarnego będzie 15 osób – poinformował Czarzasty.

Wnioski do komisji administracji i spraw wewnętrznych

Zapraszając mieszkańców oraz przedsiębiorców Czarzasty powiedział, że wnioski z tego spotkania zostaną przedstawione podczas wtorkowej komisji administracji i spraw wewnętrznych w Sejmie. Przypomniał, że zostało na nią zaproszonych pięciu wojewodów: śląski, opolski, dolnośląski, lubuski i zachodniopomorski.

Lider Nowej Lewicy powiedział też, że w związku z masowym pomorem ryb spodziewa się problemów branży turystycznej na terenach położonych w bliskiej odległości od Odry. Ocenił, że pracę mogły stracić już setki, a za chwile tysiące przedsiębiorców.

– Kto będzie korzystał z turystyki oraz kto będzie jadł ryby potencjalnie wyłowione z Odry, jeżeli jakieś jeszcze tam pozostaną i kto będzie korzystał z tych wszystkich rzeczy które są z Odrą związane? – pytał Czarzasty.

Skandal z brakiem przyczyny masowego pomoru ryb 

Wicemarszałek Sejmu skandalem określił fakt, że do dziś nieznana jest przyczyna masowego pomoru ryb w Odrze.

– Skandalem jest to, że w ciągu już prawie miesiąca nie znaleźliśmy przyczyny tego stanu. Bez względu na to kto to zrobił, to nie ma innego państwa, które w ciągu prawie miesiąca nie znalazłoby przyczyny – ocenił.

Czarzasty przyznał, że niezależnie od tego jaki jest w Polsce rząd, “takie tragedie się zdarzają”. Podkreślił przy tym, że należy stworzyć taki mechanizm funkcjonowania państwa, aby w przyszłości możliwe było szybkie informowanie i reakcja odpowiednich służb oraz rządu.

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj