Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Łodzi odbierze poświąteczne choinki. Drzewka trafiają do kompostowni, w której przerabiane będą na nawóz niezbędny do zasilania roślin – poinformowała PAP Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Co roku łodzianie zastanawiają się, co zrobić ze świątecznym drzewkiem. Choinki nie mieszczą się do pojemników na odpady, często też są bez korzeni, więc nie można ich wsadzić do ziemi. Dlatego już po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO) odbierze poświąteczne choinki.

Przed wystawieniem drzewka, należy oczyścić je z dekoracji, lampek, stojaka czy doniczki, a następnie zostawić w miejscach wyznaczonych przez zarządców nieruchomości.

W tym roku w dzielnicach Polesie i Górna choinki będą odbierane przez MPO 16 i 23 stycznia. Harmonogram dotyczy zabudowy wielorodzinnej. W przypadku zabudowy jednorodzinnej odbiór będzie zrealizowany łącznie z odbiorem odpadów komunalnych gromadzonych selektywnie.

W dzielnicach Widzew i Bałuty firma Remondis będzie odbierać choinki od czwartku 7 stycznia – z zabudowy wielorodzinnej w tych samych terminach, co odbiory odpadów resztkowych (zwanych zmieszanymi), a z zabudowy jednorodzinnej w terminach wskazanych jako termin odbioru odpadów zielonych.

Z kolei na Śródmieściu firma PreZero zorganizuje dwa odbiory choinek – w dniach 13 i 27 stycznia.

Czytaj więcej

Skomentuj