– Miasto będzie sprzątane do końca roku. Na pewno nie zabraknie na to pieniędzy – zapewnił wiceprezydent Łodzi Paweł Paczkowski i zapowiedział audyt finansowy, podczas którego przeanalizowana zostanie struktura wydatków na sprzątanie i zimowe oczyszczanie miasta w ubiegłym roku.

Jak poinformował wiceprezydent, koszty poniesione przez miasto w tym zakresie wyniosły 77 mln zł (w stosunku do wydatkowanych 50 mln zł), co spowodowało, że w tym roku magistrat musi uporać się ze uregulowaniem zaległych zobowiązań.

W ubiegłym roku jesienią nie sfinalizowano przetargów, co spowodowało, że większość rejonów była sprzątana interwencyjnie, a nie w oparciu o stałe umowy, a to zwiększało koszty. Umowy w tym zakresie zostały podpisane dopiero w styczniu. – To zaniedbanie, którego konsekwencje odczuwamy w tym roku – powiedział wiceprezydent Paweł Paczkowski. – Bez wątpienia jest to zaniedbanie leżące po stronie pełniącego wówczas nadzór nad tą dziedziną funkcjonowania miasta wiceprezydenta Dariusza Jońskiego. Musimy z tego wyciągnąć konsekwencje, m.in. poprzez audyt. Musimy wiedzieć, jakie były przyczyny tak wysokich wydatków na sprzątanie miasta – dodał.

Wiceprezydent zapowiedział zmianę organizacji procesu sprzątania miasta. Ma ona być skonsolidowana, najprawdopodobniej w ramach Wydziału Gospodarki Komunalnej.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj