Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Łódź wyda 200 mln zł na sieć wod-kan

Łódź wyda 200 mln zł na sieć wod-kan
mat
06.11.2019, o godz. 9:55
czas czytania: około 1 minuty
0

Łódzka Spółka Infrastrukturalna w ciągu najbliższych trzech lat planuje budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej za prawie 200 mln zł. Łącznie powstanie 23 km sieci kanalizacyjnej i 25 km sieci wodociągowej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Na mapie Łodzi jest kilka białych plam, w których nie ma sieci kanalizacyjnej, a mieszkańcy tych ulic korzystają z przydomowych szamb. W planach jest skanalizowanie osiedli i miejsc, które do tej pory nie miały kanalizacji, takich jak: Łagiewniki, Mikołajew, Wiskitno, Młynek, Mileszki czy Helenówek.

– Chcielibyśmy aby miasto Łódź było pokryte w 100% siecią kanalizacyjną. Tegoroczne inwestycje idą zgodnie z planem a nawet szybciej, przykładem takiej inwestycji jest ulica Solna – mówi Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

 

Jak wyjaśnia Konrad Kulawiak, dyr. ds. technicznych w ŁSI: –  Kanalizacja w pierwszej kolejności powinna się pojawić w tych miejscach, które są w 100 proc. zabudowane i zamieszkałe, a dopiero później na terenach, na których domy się  budują –

Równolegle Łódzka Spółka Infrastrukturalna realizuje inwestycje modernizacyjne związane z przebudową pasa drogowego. To między innymi takie ulice, gdzie budowany jest transport niskoemisyjny – głównie są to ulice Przybyszewskiego, Rydza Śmigłego, Kopcińskiego, czy Broniewskiego.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024