Łódzka Spółka Infrastrukturalna w ciągu najbliższych trzech lat planuje budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej za prawie 200 mln zł. Łącznie powstanie 23 km sieci kanalizacyjnej i 25 km sieci wodociągowej.

Na mapie Łodzi jest kilka białych plam, w których nie ma sieci kanalizacyjnej, a mieszkańcy tych ulic korzystają z przydomowych szamb. W planach jest skanalizowanie osiedli i miejsc, które do tej pory nie miały kanalizacji, takich jak: Łagiewniki, Mikołajew, Wiskitno, Młynek, Mileszki czy Helenówek.

– Chcielibyśmy aby miasto Łódź było pokryte w 100% siecią kanalizacyjną. Tegoroczne inwestycje idą zgodnie z planem a nawet szybciej, przykładem takiej inwestycji jest ulica Solna – mówi Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

 

Jak wyjaśnia Konrad Kulawiak, dyr. ds. technicznych w ŁSI: –  Kanalizacja w pierwszej kolejności powinna się pojawić w tych miejscach, które są w 100 proc. zabudowane i zamieszkałe, a dopiero później na terenach, na których domy się  budują –

Równolegle Łódzka Spółka Infrastrukturalna realizuje inwestycje modernizacyjne związane z przebudową pasa drogowego. To między innymi takie ulice, gdzie budowany jest transport niskoemisyjny – głównie są to ulice Przybyszewskiego, Rydza Śmigłego, Kopcińskiego, czy Broniewskiego.

Czytaj więcej

Skomentuj