Łódzcy urzędnicy wsiadają na elektryczne rowery

Łódzcy urzędnicy wsiadają na elektryczne rowery
Barbara Krawczyk
08.09.2020, o godz. 9:30
czas czytania: około 2 minut
0

Urzędnicy w Łodzi przesiądą się z aut na rowery elektryczne. Z dwóch kółek będą kontrolować miejskie inwestycje i stan dróg.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Łódź podpisała z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych list intencyjny zakładający wspólne działania na rzecz rozwijania transportu elektrycznego. Miasto ma stać się  swoistym „laboratorium” dla rozwoju nowej mobilności.

Ma w tym pomóc także współpraca ze spółką Veolią, z którą podpisano list intencyjny o współpracy w realizacji Ekopaktu – „zielonego” projektu w Łodzi. – Nasi urzędnicy za chwilę przesiądą się za kierownice 10 rowerów elektrycznych. Pięć z nich trafi do Zarządu Zieleni Miejskiej, a pięć kolejnych do Zarządu Dróg i Transportu. Dzięki ekologicznym, ale jednocześnie mobilnym pojazdom pracownicy ZZM i ZDiT dotrą, by skontrolować łódzkie inwestycje, stan dróg rowerowych czy porządek w parkach. Veolia przekazuje nam rowery w użytkowanie na rok. Jeśli się sprawdzą, to kto wie, czy nie powiększymy tej „floty pojazdów” – podkreśla Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

– Przekazanie rowerów elektrycznych dla pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej i Zarządu Dróg i Transportu jest elementem tej współpracy. Mamy nadzieję, że przekazane rowery przyczynią się do zwiększania elektromobilności w mieście – stwierdza Robert Warchoł z Veolia Energia Łódź.

Podpisane 7 września porozumienie wyznacza strategiczne cele i kierunki działania na najbliższą przyszłość. –  To kolejny krok w historii bardzo dobrej współpracy Łodzi i PSPA na rzecz rozwijania i popularyzowania trendów nowej mobilności, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności. Na tej drodze zrobiliśmy dotychczas bardzo wiele. Skala działań podejmowanych przez Łódź, mających na celu redukcję smogu komunikacyjnego i transformację ku czystym formom transportu, plasuje to miasto w awangardzie polskich samorządów, co bardzo nas cieszy – dodaje Wojciech Jakubczak z PSPA.

Łódź jako pierwsze – i jak dotąd jedyne – miasto w Polsce wprowadziła oznakowanie informujące o tym, że pojazdy elektryczne mają przywilej korzystania z miejskich buspasów. Jest w trakcie budowy 150 ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Kupi też 17 elektrycznych autobusów.

O wyzwaniach i szansach dla ekomobilności w usługach publicznych będą rozmawiać uczestnicy bezpłatnego webinarium, które odbędzie się 25 września. Szczegółowy program i zapisy dostępne są TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024