Pół roku trwała modernizacja ulicy Długiej w Łomży. W trakcie prac modernizacyjnych wykonano m.in. nową kanalizację deszczową oraz wymieniono instalację wodociągową i zamontowano fontannę.

Modernizacja ulicy Długiej na odcinku od ulicy Krótkiej do Starego Rynku, wraz z montażem fontanny, kosztowała około 1,6 mln zł.

Ulica Długa po modernizacji stała się ciągiem pieszo-jezdnym. W całości wykonana została z kostki granitowej. Zlikwidowane zostały  chodniki ułożone wyżej dotychczasowej jezdni, które teraz zostały wyróżnione innym kolorem kostki. Na całej długości ulicy ustawione zostały również nowe ławeczki, lampy oświetleniowe oraz inne elementy tzw. małej architektury.

Najciekawszym  elementem ulicy Długiej jest jednak mała fontanna, wybudowana u zbiegu tej ulicy z Farną, w pobliżu ławeczki Hanki Bielickiej. Fontanna składa się z 3 podświetlonych dysz wyrzucających wodę na zmienną wysokość.  Od strony Starego Rynku okala ją 11 granitowych kul. Do jej obsługi potrzeba około 200 litrów wody,  w obiegu zamkniętym.

źródło: lomza.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj