43-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzut nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych. Za czerpanie korzyści majątkowych z tego procederu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Za niezgodne z prawem gromadzenie odpadów mężczyźnie może grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Wszystko zależy od wyników śledztwa. Tymczasowy środek zapobiegawczy ma zatrzymać podejrzanego na miejscu.

Mężczyzna został zatrzymany za wyjątkowo szkodliwe działanie na rzecz środowiska, które przekłada się na zagrożenia dla zdrowia ludzi. Śledczy ustalili, ze nielegalna działalność prowadzona była na terenie dwóch miejscowości w gminie Lubartów.

Jak donosi serwis internetowy lublin.112.pl, powołując się na informacje prokuratury: podejrzany wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w celu osiągania stałych korzyści majątkowych nielegalnie składował odpady w wyrobiskach po piachu. W wyniku prowadzania tej dzielności doszło do powstania zagrożenia dla zdrowia ludzi, istotnego obniżenia, jakości powierzchni ziemi i wód podziemnych oraz zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Na składowiskach dokonano już pierwszych analiz gleby, które wykazały obecność trucizn letalnych i związków rakotwórczych.

Źródło: lublin.112.pl

Czytaj więcej

Skomentuj