Łukasz Brzózka zostanie nowym prezesem Wodociągów Chrzanowskich. Komisja konkursowa spośród zgłoszonych do konkursu kandydatów wybrała właśnie jego i rekomendowała radzie nadzorczej Spółki na stanowisko prezesa zarządu Wodociągów Chrzanowskich. Zastąpi on na tym stanowisku Tadeusza Arkita.

Łukasz Brzózka jest absolwentem wydziału zarządzania krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku w KWK Janina, gdzie z czasem został głównym księgowym. Później pełnił funkcję zastępcy głównego księgowego w Południowym Koncernie Węglowym (obecnie TAURON Wydobycie).

Od księgowego do prezesa

Kolejne jego stanowiska pracy to szef Biura Konsolidacji i Sprawozdawczości w TAURON Polska Energia, dyrektor Departamentu Rachunkowości i Podatków TPE. W 2015 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu TAURON Wydobycie, na którym w 2016 roku zastąpił go Zdzisław Filip. Łukasz Brzózka został natomiast wiceprezesem ds. organizacyjnych w spółce Nowe Jaworzno Grupa TAURON. Funkcję tę pełnił w latach 2017 – 2021. Obecnie jest wiceprezesem zarządu spółki Tauron Wytwarzanie.

Inwestycje i rozwój

– Ostatnie lata to okres wielu ważnych inwestycji i rozwoju Wodociągów Chrzanowskich. Mojemu następcy życzę sukcesów i dobrych decyzji, dzięki którym mieszkańcy ziemi chrzanowskiej nadal będą mogli korzystać z usług nowoczesnego przedsiębiorstwa, zapewniającego bezpieczne dostawy dobrej wody i niezawodny odbiór oraz oczyszczanie ścieków – mówi Tadeusz Arkit, prezes Wodociągów Chrzanowskich.

Czytaj więcej

Skomentuj