Prawie 300 razy mieszkańcy Włocławka skarżyli w tym roku się strażnikom miejskim na lekkomyślność właścicieli psów wypuszczających swoje czworonogi bez smyczy. Municypalni nałożyli za te wykroczenia 212 mandatów karnych – każde po 200 zł.

Ponad 100 osób zostało pouczonych. 54 sprawy trafiły na wokandę sądową. Jak relacjonują strażnicy w wielu przypadkach zagrożenie dla osób postronnych było nie tylko hipotetyczne. Beztrosko puszczane czworonogi to nie tylko łagodne pudelki, ale również rotwailery, staffordy, amstafy czy też dobermany. Psy wbrew zakazom są wprowadzane na place zabaw, boiska szkolne i inne miejsca rekreacyjne. Wielu właścicieli psów nadal nie poddaje ich obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Od stycznia strażnicy skierowali za to zaniedbanie 55 wniosków o ukaranie do sądu i nałożyli 2 mandaty karne.

Wiedząc jakie zagrożenia wynikają z lekceważenia zasad ostrożności przy opiece nad psami, włocławscy strażnicy zapowiadają, że częściej będą za to wykroczenie karać, niż pouczać.

źródło: Straż Miejska we Włocławku

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj