Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk otrzymał wynik badania potwierdzający zarażenie koronawirusem. Informację o tym przekazał PAP w sobotę wieczorem Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

W tej chwili marszałek czuje się dobrze, pozostaje w domu, w izolacji od bliskich. Ciągłość pracy zarządu województwa zostaje zachowana, natomiast decyzje dotyczące innych pracowników urzędu marszałkowskiego są zależne od wytycznych inspekcji sanitarnej.

“Wśród osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne przypominająca typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym” – poinformował marszałek Struk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Marszałek jest w kontakcie z pozostałymi członkami zarządu, którzy nadal mogą podejmować wszelkie decyzje w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego. Funkcjonowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zależne będzie od wytycznych inspekcji sanitarnej, jednak warto przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniem marszałka z 12 marca od 16 marca ok. 70 proc. pracowników urzędu przeszło na tryb pracy zdalnej – wykonywanej z domu.

“Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas” – zakończył swój wpis w mediach społecznościowych marszałek Struk.

Firmy komunalne a koronawirus. Warsztaty online już wkrótce

Czytaj więcej

3 Komentarze

Skomentuj