Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Mazowieckie. Pożar w hali sortowni odpadów w Kobiernikach pod Płockiem

Mazowieckie. Pożar w hali sortowni odpadów w Kobiernikach pod Płockiem
06.11.2023, o godz. 14:56
czas czytania: około 2 minut
0

W poniedziałek (06.11.2023) nad ranem doszło do pożaru odpadów w jednej z hal spółki Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach pod Płockiem. Pożar został szybko opanowany. Nikt nie odniósł obrażeń. Przyczyny pojawienia się ognia w hali z odpadami ustala obecnie policja.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku mł. bryg. Edward Mysera, zgłoszenie o pożarze na terenie spółki Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach wpłynęło w poniedziałek o godz. 3 – w akcji gaśniczej brało udział około 40 strażaków.

Pożar został szybko zlokalizowany

“Pożar wybuchł w hali sortowania odpadów. To hala o powierzchni około 1500 metrów kw., która mniej więcej w jednej trzeciej wypełniona była odpadami” – powiedział PAP mł. bryg. Mysera. Jak dodał, pożar został dość szybko zlokalizowany, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się.

“Akcja z udziałem strażaków została już zakończona” – zaznaczył rzecznik płockiej straży pożarnej. Podkreślił jednocześnie, że przyczyny pożaru w hali spółki Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami ustali policja, która obecnie pracuje na miejscu zdarzenia.

Składowisko w Kobiernikach

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami, do której należy składowisko odpadów w Kobiernikach, zostało powołane przez samorząd Płocka w 1998 r. To spółka ze statusem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w zakresie przetwarzania mechaniczno–biologicznego, a także przetwarzania odpadów zielonych i innych bioodpadów.

Na składowisko w Kobiernikach – tamtejszy zakład ma powierzchnię ok. 52 ha – dziennie trafia średnio ok. 300 ton odpadów komunalnych z Płocka i gmin ościennych. Oprócz składowania, prowadzona jest tam działalność polegająca m.in. na sortowaniu odpadów w celu odzyskiwania surowców i biologicznym przetwarzaniu selektywnie zebranych bioodpadów.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Pożary odpadów
css.php
Copyright © 2024