Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

MEF razem z Polską

MEF razem z Polską
26.04.2011, o godz. 23:55
czas czytania: około 2 minut
0

Wczoraj w Brukseli w Brukseli rozpoczęło się spotkanie Major Economies Forum on Energy and Climate (MEF). Dwudniowe spotkanie w siedzibie Komisji Europejskiej dotyczy przyszłości ochrony klimatu na świecie i tego, jakie porozumienie uda się osiągnąć w Durbanie podczas polskiej prezydencji w UE.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Do negocjacji z największymi gospodarkami świata, takimi jak USA, Chiny czy Brazylia po raz pierwszy zasiadła też Polska, którą reprezentuje prof. Andrzej Kraszewski, minister środowiska.

Spotkanie skupione będzie wokół politycznych i merytorycznych podstaw do decyzji, jakie mogą zapaść podczas tegorocznej Konferencji Klimatycznej ONZ w Durbanie (COP 17 – Conference of the Parties, grudzień br.). Polska będzie koordynować przygotowanie stanowiska UE na tę konferencję jako kraj sprawujący prezydencję w UE. Ministerstwo Środowiska będzie odpowiedzialne za całość rządowych przygotowań Polski w tym zakresie.

MEF (The Major Economies Forum on Energy and Climate – MEF) skupia 17 największych gospodarek świata. Od 2009 r. działa m.in. na rzecz porozumienia klimatycznego. Wśród potwierdzonych uczestników tegorocznego spotkania są m. in. przedstawiciele USA, Chin, UE (Niemcy, WB, Francja, Włochy – stali członkowie; Dania, Hiszpania-obserwatorzy), Australii, Indii, Indonezji, Kanady, Brazylii, Meksyku, Japonii, Rosji i Korei Południowej i RPA. Polska dołączy do tego grona po raz pierwszy – w charakterze obserwatora.

Wśród najważniejszych tematów są kwestie takie jak: finansowanie działań związanych z ochroną klimatu oraz zapewnienie, że te efekty tych działań będą mierzalne, weryfikowalne i możliwe do raportowania. Przedstawiciele światowych rozgrywających na klimatycznej globalnej scenie określą też swoje stanowiska odnośnie prawnych możliwości zawarcia nowego światowego porozumienia klimatycznego, które mogłoby w przyszłości zastąpić Protokół z Kioto.

źródło: mos.gov.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024