Inwestycje poprawią warunki podróży – zwiększy się jej komfort, a czas przejazdów będzie krótszy. Przedsięwzięcia realizowane są w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Ich całkowity koszt to ponad 1,8 mld zł.
85 nowych tramwajów przystosowanych dla osób starszych i niepełnosprawnych wyjedzie na stołeczne ulice dzięki realizacji projektu pn. “Zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie”. Kolejny warszawski projekt dotyczy zakupu nowego taboru do obsługi najbardziej ruchliwych odcinków linii kolejowych w aglomeracji warszawskiej: dwudziestu piętrowych wagonów i dwóch sterowniczych oraz dwóch lokomotyw.
Decyzja Komisji Europejskiej dotyczy również projektów pn. “Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna”, “Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie” oraz “Odnowa infrastruktury transportu publicznego w związku z organizacją EURO 2012 w Poznaniu – Etap I i Etap II”.
Pierwsze przedsięwzięcie polega na budowie oraz modernizacji linii i przystanków tramwajowych oraz utworzeniu węzła przesiadkowego dla tramwajów, pociągów i samochodów na stacji kolejowej Łódź Fabryczna. Kolejne zakłada modernizację odcinków torów tramwajowych w zachodnich dzielnicach Szczecina i remont zajezdni Pogodno w celu dostosowania jej do wymogów niskopodłogowego taboru. Ostatni projekt dotyczył modernizacji 5,31 km sieci tramwajowej i trolejbusowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu i wzdłuż linii łączącej stadion z centrum miasta, dworcem kolejowym i lotniskiem.
Realizacja poznańskiego projektu została zakończona, pozostałe zakończą się w 2015 r.
Komentarze (0)