Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad włączeniem aut elektrycznych do tzw. kilometrówki

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad włączeniem aut elektrycznych do tzw. kilometrówki
PU/PAP
26.01.2023, o godz. 11:13
czas czytania: około 1 minuty
0

Pracujemy nad zmianą ustawową, tak aby zawrzeć w możliwości rozliczania pojazdu prywatnego takie pojazdy, które są napędzane w sposób niekonwencjonalny – mówi Rafał Weber, wiceminister infrastruktury

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na skorzystanie z tzw. kilometrówki posiadaczom samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wspomniana kilometrówka to zwrot kosztów używania pojazdów do celów służbowych, które nie są własnością pracodawcy.

Wkrótce konsultacje

Podczas środowego posiedzenia sejmowej podkomisji do spraw transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty, wiceminister Weber przekazał, że resort planuje wkrótce rozpocząć konsultacje międzyresortowe i społeczne tego projektu.

Nowe przepisy

17 stycznia tego roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia, która podniosła stawki za używanie pojazdów prywatnych do celów służbowych. Zgodnie z nowymi przepisami koszty używania pojazdów do celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu, które nie mogą być wyższe dla samochodu osobowego pojemności skokowej silnika do 900 cm3 niż 0,89 zł, dla samochodu o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3 – 1,15 zł, dla motocykla – 0,69 zł, a dla motoroweru – 0,42 zł.

Dotychczasowe stawki

Do czasu wejścia w życie nowego rozporządzenia, stawki za przejechanie 1 km wynosiły 0,5214 zł dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika do 900 cm3, 0,8358 dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3, 0,2302 zł dla motocykla, oraz 0,1382 zł dla motoroweru.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024