Ministerstwo Środowiska: GOZ to przyszłość polskiej ekologii

Ministerstwo Środowiska: GOZ to przyszłość polskiej ekologii
ko
17.10.2017, o godz. 19:13
czas czytania: około 2 minut
1

Gospodarka obiegu zamkniętego, uciążliwość odorowa, budownictwo drewniane, geotermia - to niektóre tematy paneli eksperckich zorganizowanych przez Ministerstwo Środowiska na targach Pol-Eco-System w 2017 roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyjątkowo mocno wsparły w tym roku organizację Pol-Eco-System, mówił podczas otwarcia targów prezes MTP Przemysław Trawa.

Wyrazem tego zaangażowania są organizowane po raz pierwszy w ramach “Ekosfery” liczne panele tematyczne. Ich tematem przewodnim jest promowana obecnie w Europie i Polsce gospodarka obiegu zamkniętego.

Mówiono m.in. o GOZ w miastach i terenach niezurbanizowanych. Burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa podkreślał, że nowy system zarządzania jest szansą na samowystarczalność energetyczną. Wieluń jest jedną z pięciu polskich gmin, objętych pilotażowym programem GOZ przez MŚ.

W panelu dotyczącym gospodarki obiegu zamkniętego w miastach eksperci podkreślali jej związek z adaptacją do zmian klimatu. Szymon Tumielewicz z Ministerstwa Środowiska zaznaczył, że, według najnowszych prognoz, w 2050 r. 80 proc. mieszkańców Unii Europejskiej będzie mieszkać w miastach.

Na niskoemisyjny aspekt zwracano także uwagę podczas rozmowy o budownictwie drewnianym. Jest ono tańsze i daje możliwość rozwoju terenów słabo rozwiniętych. Jedną z barier dla jej rozwoju jest, zdaniem resortu, poziom świadomości Polaków.

Według badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Środowiska 1/3 Polaków nie słyszała o całorocznych domach z drewna, kojarzą się one głownie z domami góralskimi czy letniskowym. Tymczasem w konstrukcji drewnianej można stawiać nawet budynki użyteczności publicznej czy wielorodzinne, kilkupiętrowe.

Obecnie Ministerstwo Środowiska rozpoczyna, przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, program rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


AndrzejKowa

Komentarz #8100 dodany 2017-10-23 23:52:13

Jesli chodzi o Puszcze Bialowiezy to zgodze sie, robia wszystko by ja uratowac. A ci co mowia ze to nie prawda ze to klamstwa to sie myla. Sa zdjecia gdzie drzewa sa w oplakanym stanie i ignorancja protestujacych jest po prostu smutne.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024