Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Ministerstwo Środowiska: niech PO przedstawi statystyki wycinki drzew

Ministerstwo Środowiska: niech PO przedstawi statystyki wycinki drzew
jwo
23.02.2017, o godz. 9:56
czas czytania: około 2 minut
0

Rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha zażądał od władz Warszawy przedstawienia informacji dotyczących ilości drzew wyciętych w latach 2014-16 w stolicy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B Sprawozdania roczne BDO [08.01-18.02.25]

– Dlatego że politycy PO nadają sprawie usuwania drzew na prywatnych posesjach wymiar polityczny, chcemy dowiedzieć się, jaki procent w tych latach stanowiły zgody na usunięcie drzewa, a jaki odmowy – komentuje rzecznik MŚ. – Te dane powinny wykazać hipokryzję polityków PO – stwierdził.

Odnosząc się do wtorkowych zapowiedzi polityków PO, że jeszcze dzisiaj złożą projekt nowelizacji ustawy prawo ochrony przyrody Paweł Mucha powiedział: – Skoro przewodniczący PO dzisiaj ubiera szaty obrońcy przyrody, bardzo proszę, niech skłoni swoją koleżankę z partii panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, żeby przedstawiła opinii publicznej informację, ile drzew w ostatnich latach w stolicy zostało wyciętych, ile wydano na to zgód, panie przewodniczący sprawdzam – mówi rzecznik resortu środowiska.

– Panowie mieliście 8 lat, żeby pokazać na co was stać, to co robiliście było wbrew zasadom zrównoważonego rozwoju, wbrew zasadom ekologii. To, co dzisiaj dzieje się z Puszczą Białowieską to efekt prowadzonej przez PO polityki, można by ją nazwać “chowaniem głowy w piasek” – dodał. – Dzisiaj PO mówi, że złoży projekt ustawy w ciągu jednego dnia. Czy równie szybko PO zajmie się aferą reprywatyzacyjną w Warszawie? – powiedział rzecznik MŚ.

Zwrócił uwagę także na raport Najwyższej Izby Kontroli, który wskazuje, że samorządy wydawały zgody na wycinki drzew bez wystarczających przesłanek, umarzały także inwestorom opłaty za wycięte drzewa. Okazuje się, że pomimo narzędzi w rękach samorządów, gospodarowanie przestrzenią publiczną w niektórych miastach było nieefektywne. Raport podaje ponadto, że w polskich miastach brakuje inwentaryzacji terenów zielonych.

– Jak pokazuje raport NIK, problem ochrony zadrzewień w polskich miastach nie jest nowy. Wygląda na to, że samorządy niewystarczająco zadbały o zieleń na swoim terenie. W miejsce terenów zielonych powstawały przeróżne inwestycje, niestety także kosztem tych zadrzewień, o które dzisiaj na ustach mają politycy PO – komentuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2025