– Duży potencjał zasobów geotermalnych i korzystne warunki geotermiczne w Polsce sprawia, że rozwój geotermii i geotermiki staje się jednym z najważniejszych celów Ministra Środowiska, który umożliwia prowadzenie polityki geologicznej, surowcowej, klimatycznej i poprawy jakości powietrza – powiedział Jan Szyszko, minister środowiska.
Dofinansowanie na projekty będzie udzielone przez NFOŚiGW z programu “Geologia i górnictwo”. Z 30 złożonych wniosków zaakceptowanych zostało 17. Pięć gmin (Szaflary, Koło, Lądek Zdrój, Sochaczew i Sieradz) podpisało już umowy, a w kolejce czeka następnych dwanaście.
Jak podkreślił minister Szyszko, energia geotermalna umożliwi Polsce sprostanie unijnym wymogom dotyczących m.in. zmniejszenia emisji gazów do atmosfery.
– Dzięki wykorzystaniu geotermii możemy uzyskać bezemisyjną, przyjazną dla środowiska i ludzi energię – powiedział szef resortu środowiska.
AndrzejKand
Komentarz #8101 dodany 2017-10-24 03:06:36
Bardzo dobra informacja, brawo panie Szyszko. Wreszcie Minister ktory nie boi sie, ktory dziala stara sie jak najlepiej i Polska moze wrocic do swojej przyrody jaka kiedys miala, bo PO to lekko mowiac wyniszczylo.