W Poznaniu wciąż nie udało się zogranizować punktów bezpłatnego czipowania psóww każdej dzielnicy miasta z powodu trudności we współpracy pomiędzy miastem a poznańskimi lekarzami weterynarii. Aby rozwiązać problem postanowiono zorganizować Mobilny Punkt Czipowania Psów.

Źródłem nieporozumienia był fakt, że w innych miastach zabieg czipowania wykonywany jest za 13 zł, w Poznaniu weterynarze przedstawili miastu ofertę 21,40 zł za usługę. 

Władze miasta postanowiły więc uruchomić  Mobilny Punkt Czipowania Psów. Prezentacja Punktu, połączona z briefingiem, odbędzie się dziś, w czwartek 2 lipca 2009r o godz. 13.00 na Dziedzińcu Urzęu Miasta (od strony Sal Sesyjnych). Na briefingu obecny będzie dyrektor BKRS Włodzimierz Groblewski oraz z-ca Komendanta SM Jacek Chilomer.

Mobilny Punkt Czipowania Psów objedzie wszystkie dzielnice Poznania, w każdą sobotę i niedzielę od 10.00 do 18.00 ustawi się w innym miejscu, tak, by ułatwić jak największej liczbie Poznaniaków dostęp do bezpłatnego czipowania psów. Mobilny punkt powstał także z myślą o tych mieszkańcach Poznania, którzy nie mogą udać się do Schroniska dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej (osoby niepełnosprawne, starsze, itd.).

Bezpłatne czipowanie psów odbywa się tylko w punktach wyznaczonych przez miasto:

  • w Schronisku dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej 266 w Poznaniu (po uprzedniej osobistej lub telefonicznej rejestracji, nr tel. 061 868 10 86),
  • w Mobilnym Punkcie Czipowania Psów (informacje będą pojawiały się na www.poznan.pl i na portalu www.kejter.pl). 

Źródło: UM Poznań
 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj