W ramach Programu Miejskiego „Kejter też poznaniak” w Poznaniu ruszył Mobilny Punkt Czipowania Psów. Mozna w nim bezpłatnie oznakować psa. W ostatni weekend MPCP odwiedził dzielnicę Piątkowo.

Mobilny Punkt Czipowania Psów objedzie wszystkie dzielnice Poznania, w każdą sobotę i niedzielę od 10 do 18 ustawi się w innym miejscu, tak, by ułatwić jak największej liczbie Poznaniaków dostęp do bezpłatnego czipowania psów. Mobilny punkt powstał także z myślą o tych mieszkańcach Poznania, którzy nie mogą udać się do Schroniska dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej.

Poznański magistrat przypomina, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Poznania rejestracja (zaczipowanie) psa jest obowiązkowa, tzn., że brak wszczepionego mikroczipa jest wykroczeniem, za które funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Poznania od dnia 1 stycznia 2010 roku będzie mógł ukarać posiadacza psa mandatem w wysokości od 20 zł do 500 zł. Do tego czasu strażnicy będą przypominać i pouczać o konieczności dopełnienia obowiązku zaczipowania psa. 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj