Ogródki Jordanowskie w Ostrowie Wielkopolskim czeka drugi etap modernizacji. Z terenu placu zabaw znikną wszystkie metalowe zabawki, w ich miejsce pojawią się kolorowe, bezpieczne, drewniane konstrukcje.

Pieniądze na dalszy ciąg modernizacji Ogródków Jordanowskich pochodzą z budżetu miasta. Na przeprowadzenie prac Urząd Miejski ogłosił przetarg. Obejmuje on m.in. demontaż wszystkich elementów zabawowych o konstrukcji metalowej. Znikną metalowe huśtawki, metalowe barierki zamontowane wokół huśtawek. Usunięta będzie również betonowa obudowa z dwóch istniejących piaskownic.

Zagospodarowany będzie nieczynny betonowy basen i zaadaptowany zostanie na piaskownicę. Na środku pojawi się domek do zabawy dla małych dzieci. Na terenie placu zabaw zamontowany zostanie zestaw zabawowy – Okręt dla dzieci od 3 do 6 lat oraz dwa wielofunkcyjne zestawy zabawowe dla dzieci od 7 do 12 lat i wielofunkcyjny zestaw sprawnościowy.

Na terenie Ogródków Jordanowskich postawione będą toalety, także dostosowane dla osób niepełnosprawnych z możliwością podłączenia jej do kanalizacji sanitarnej. Pierwszy etap modernizacji placu zabaw zrealizowany został w 2008 roku. Ogródki czynne są codziennie do późnego wieczora. O bieżące utrzymanie i porządek dba zatrudniony przez miasto dozorca.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj