Reklama

AD1A KUBOTA 04.03-04.04.24

Modernizacja wodociągu w Dąbrowie Górniczej wyeliminuje awarie sieci

Modernizacja wodociągu w Dąbrowie Górniczej wyeliminuje awarie sieci
pw
04.10.2018, o godz. 8:30
czas czytania: około 2 minut
0

To największa od 30 lat inwestycja w Dąbrowie Górniczej. W połowie października zakończy się pierwszy etap modernizacji wodociągu, który dostarcza wodę do blisko 20 tys. mieszkańców południowych dzielnic miasta. Jeszcze w tym miesiącu występujące tam okresowo awarie i przerwy w dostawach wody mają być mocno ograniczone.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Kompleksowa modernizacja magistrali wodociągowej dostarczającej wodę z głębinowych ujęć w Łazach Błędowskich realizowana jest w trzech etapach w latach 2018-2020.

Pierwszy z nich, który obejmuje remont zbiorników wodnych w Łośniu, przebudowę rur oraz wymianę armatury, dobiega końca. W czerwcu zostały one wyłączone z sieci na czas modernizacji, teraz zostaną ponownie włączone.

Będą utrudnienia

W tym czasie nie obejdzie się bez utrudnień dla mieszkańców. Od 9 do 11 października w dzielnicach: Błędów, Łęka, Okradzionów, Strzemieszyce Małe, Łosień i ulicach: Roździeńskiego, Tworzeń, Zaplecze może nastąpić pogorszenie jakości wody, wahanie ciśnienia, a nawet brak wody. W tym ostatnim przypadku będzie ona dostarczana beczkowozami.

W drugim i trzecim etapie, realizowanym do 2020 r., zapowiedziano przebudowę blisko 8 km magistrali wodociągowej wraz z przebudową przepompowni wody oraz modernizację magistrali żeliwnej.

Nie będzie awarii

Przebudowa wodociągu to jedna z największych i najbardziej skomplikowanych inwestycji tego typu w ostatnich latach w woj. śląskim, a w Dąbrowie Górniczej od lat 30. Prace mają kosztować ok. 10 mln zł, a za ich realizację odpowiada Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, czyli właściciel modernizowanej infrastruktury.

Po włączeniu zbiorników w Łośniu, od połowy października w tym rejonie zdecydowanie rzadziej ma dochodzić do zakłóceń jakości wody. Natomiast w 2020 roku, po zakończeniu wszystkich 3 etapów inwestycji, awarie maja zostać całkowicie wyeliminowane.

Więcej na ten temat przeczytacie na najbliższym, październikowym numerze miesięcznika “Wodociągi-Kanalizacja”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024