Co możesz zrobić dla swojej kanalizacji? W Jaworznie przypominają: „Dbaj o drożność kanalizacji sanitarnej. Nie dopuść do zalania swojego budynku lub budynku sąsiada”.

Od 2011 roku, w Jaworznie wybudowano ponad 100 km nowej kanalizacji sanitarnej dla blisko 15 tys. mieszkańców. Aby odpowiednio dbać o sieć, przedstawiciele wodociągów wraz ze Strażą Miejską przeprowadzają kontrolę nielegalnych podłączeń. Za odprowadzanie deszczówki do sieci sanitarnej można otrzymać mandat lub karę grzywny w wysokości nawet do 10 000 zł.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie przypomina, że każdy mieszkaniec ma wpływ na zmniejszenie ilości awarii kanalizacyjnych, a sprawność całego systemu zależy od wszystkich jego użytkowników. Nawet najmniejsza rzecz nie podlegająca rozdrobnieniu może spowodować zator i zmniejszyć drożność sieci sanitarnej.

Dlatego pamiętajmy: do toalety nie wrzucamy i nie wylewamy olei, smarów, benzyny, ścierek, żwiru, piasku, popiołu, włosów, resztek jedzenia, środków higieny osobistej, pampersów, pałeczek higienicznych, czy gąbek. Te na pozór nieszkodliwe nieczystości są bardzo dużym obciążeniem dla całej sieci.

 

 

Czytaj więcej

Skomentuj