Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Müller: robimy wszystko, żeby zimą nie zabrakło węgla dla odbiorców indywidualnych

Müller: robimy wszystko, żeby zimą nie zabrakło węgla dla odbiorców indywidualnych
MŁ/PAP
14.07.2022, o godz. 11:13
czas czytania: około 2 minut
0

Robimy wszystko, aby zimą nie zabrakło węgla dla odbiorów indywidualnych - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował przy tym, że rząd pracuje nad zwiększeniem wydobycia węgla i aktywnie działa na rynku międzynarodowym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

W rozmowie w TVP Info Müller był pytany o obawy dotyczące dostępności węgla podczas nadchodzącej zimy. – Podejmujemy wszelkie możliwe działania, a jak będzie wyglądała sytuacja to niestety w dużej mierze zależy od sytuacji politycznej – odpowiedział.

Łatwo nie będzie ale…

Przyznał, że okres, który się zbliża będzie trudny. – Dlatego musimy ze wszystkich komponentów składać to wyższe bezpieczeństwo energetyczne Polaków. Zaczynając od obniżenia VAT-u, przez dopłaty do węgla, przez termomodernizację i wszelkie inne działania, które będą temu pomagały – wyjaśnił.

…jest nadzieja

Dopytywany, czy w Polsce zimą może zabraknąć węgla dla odbiorców indywidualnych, odpowiedział: – Robimy wszystko, aby takiej sytuacji nie było. Po to mamy Polską Grupę Górniczą i inne spółki, które dystrybuują węgiel, aby faktycznie się tym zajęły. Podejmujemy działania na trudnym rynku międzynarodowym, aby się tak nie stało – zapewnił.

– Natomiast co do indywidualnych gospodarstw, to tutaj podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby zabezpieczyć w odpowiednich częściach kraju dostawy węgla, bo dużym wyzwaniem tutaj jest dystrybucja – dodał.

Poinformował, że rząd zamierza zapewnić maksymalne możliwe wydobycie węgla w tym roku. – Pamiętajmy o tym, że są określone możliwości techniczne. Jest decyzja, aby iść w kierunku powstawania nowych ścian (wydobywczych – PAP) i zwiększania wydobycia. Taka została wydana dyspozycja do spółek skarbu państwa – powiedział Müller.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023