1 / 10

W Półmaratonie Dąbrowskim wzięło udział ponad tysiąc biegaczy. Wodę dla uczestników biegu dostarczyły tradycyjnie Dąbrowskie Wodociągi.

Najszybszym Polakiem w rywalizacji okazał się Mateusz Mrówka, który zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet pierwsza była Kenijka Ruth Mbatha. Półmaraton wystartował ze stadionu w Ujejscu, by zakończyć się pod Halą Widowiskowo-Sportową w centrum Dąbrowy Górniczej. Biegacze nie mogli narzekać na pogodę: niemal równo ze startem zawodów nad Dąbrową Górniczą zaczęło świecić piękne, wiosenne słońce. W połączeniu z malowniczą trasą biegnącą w pobliżu jezior Pogoria III i Pogoria IV warunki dla sportowej rywalizacji były niemal idealne.

Już po raz piąty we współorganizację Półmaratonu Dąbrowskiego włączyły się Dąbrowskie Wodociągi. Na trasie biegu zlokalizowane były specjalne dystrybutory, z których uczestnicy czerpali dąbrowską kranówkę. Ponadto spółka przekazała bidony na wodę, które uczestnicy otrzymali na mecie.

Jest to element kampanii „Piję wodę z kranu” przekonującej mieszkańców, że woda dostarczana na co dzień do kranów w Dąbrowie Górniczej jest smaczna, zdrowa i tania – 1,5 litra to koszt około jednego grosza. Woda dostarczona na półmaraton pochodzi ze studni głębinowych obszaru jurajskiego, zawiera 460 mg składników mineralnych na litr niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Czytaj więcej

Skomentuj