Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Nagrody w konkursie "Zielone miasta" rozdane

Nagrody w konkursie
jwo
14.12.2015, o godz. 8:35
czas czytania: około 2 minut
0

Laureaci tegorocznego konkursu „Zielone Miasta – w stronę przyszłości!” otrzymali od wiceministra środowiska Sławomira Mazurka statuetki za najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Nagrodą dla zwycięskich miast jest także udział w wizycie studyjnej w jednym z trzech miast europejskich: Ljubljanie, Nantes lub Nijmegen – finalistach konkursu Komisji Europejskiej “Zielona Stolica Europy”.

Wiceminister Sławomir Mazurek podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i pogratulował „zielonym miastom” nagrodzonych i wyróżnionych rozwiązań.

Cieszę się, że ten konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem z Państwa strony. To pokazuje kierunek prośrodowiskowych działań podejmowanych w wielu polskich gminach i miastach, kierunek w którym trzeba podążać. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę, aby działania dotyczące ochrony środowiska i poprawy jakości życia były doceniane przez społeczność lokalną.

„Zielone miasta” to konkurs, którego celem jest promowanie nowoczesnej i przyjaznej środowisku polityki miejskiej. W tegorocznej, drugiej już edycji zwyciężyły trzy miasta: Bieruń, Nakło nad Notecią i Poznań. Przyznano też sześć wyróżnień dla Lubina, Zabrza, Kępic, Krakowa, Janowa Lubelskiego i Kielc. Z kolei do rywalizacji o nagrodę zgłosiło się 248 uczestników, czyli ¼ wszystkich miast w Polsce. Projekty były oceniane w 3 kategoriach: środowisko a zdrowie, oszczędzanie zasobów oraz edukacja ekologiczna.

Więcej informacji o nagrodzonych i wyróżnionych „zielonych miastach” na stronie konkursu.

Konkurs „Zielone miasta” wzorowany jest na koncepcji „Zielonej Stolicy Europy” (European Green Capital), stworzonej przez Jüri Ratasa, ówczesnego burmistrza Tallina w Estonii w 2008 roku.  Idea ta ma na celu całościowe ulepszenie stanu środowiska miejskiego poprzez takie działania jak: powiększania terenów zielonych, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami, zrównoważonego transportu czy ograniczenia hałasu.

Do tej pory odbyło się sześć edycji konkursu „Zielona Stolica Europy”, w ramach których laureatami zostały: Sztokholm, Hamburg, Vitoria, Nantes, Kopenhaga i Bristol.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024