Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Wodociągowych od 2012 roku przygotowywany jest przez „Strefę Gospodarki”, dodatek ekonomiczny „Dziennika Gazety Prawnej”. W tegorocznym zwyciężyło przedsiębiorstwo z Częstochowy.

W ocenie bierze się pod uwagę inwestycje spółki w porównaniu do jej wielkości, wyniki finansowe, ceny wody i ścieków, awaryjność sieci, działania promocyjne, marketingowe i edukacyjne. Ranking ma na celu pokazanie czołówki branży wod-kan, wyróżnienie najlepszych w niej przedsiębiorstw, ale przede wszystkim pokazanie jak wielki wysiłek przedsiębiorstwa wkładają w codzienną pracę, utrzymanie wysokiej sprawności technicznej urządzeń i instalacji przez cały rok.

Najlepsze firmy

W tegorocznym zestawieniu pierwsze miejsce zajęło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie, na drugim znalazły się ex aequo Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. (ubiegłoroczny zwycięzca rankingu) oraz Aquanet S.A. z Poznania (w zeszłym roku 3 miejsce). Na trzecim miejscu uplasowały się Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach i Katowickie Wodociągi S.A. (2 miejsce w ub. roku).

Nadchodzące szkolenia on-line:

– Cieszy mnie, że drugi raz z rzędu znajdujemy się w czołówce, mówi Stanisław Krusz, Prezes Zarządu Katowickich Wodociągów S.A. w Katowicach. I dodaje, że ubiegły rok był czasem wzmożonej pracy, bowiem oprócz bieżących zadań, spółka była zaangażowana w organizację Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego COP24.

Pełna lista laureatów:

 1. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie
 2. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A., Aquanet S.A.
 3. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach i Katowickie Wodociągi S.A.
 4. Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
 5. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
 6. Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.
 7. „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
 8. Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku
 9. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinku
 10. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie

Wyróżnienia otrzymały natomiast Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku Sp. z o.o.

Czytaj więcej

1 Komentarz

 1. Oczywiście Spółka była zaangażowana w organizacje COP. I jest to największe zadanie wykonane w 2018 r. w Katowicach.
  Wszystkie przedsiębiorstwa wod-kan działają polityczne – oskubać mieszkańców, dołożyć do budżetu. Jak najwięcej, wiadomo jakim i czyim kosztem.
  Przedsiębiorstwa wodociągowe same sobie rozdzielają nagrody. Kółko wzajemnej adoracji.

Skomentuj