Do końca pażdziernika trwa przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na Najpiękniejszy Polski Park 2009 r. organizowanym przez firmę Briggs & Stratton.

To czwarta edycja tego konkursu w Polsce. Światowa premiera miała miejsce w USA, od kilku lat jest on organizowany także w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwecji i Niemczech. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i może wziąć w nim udział każdy, począwszy od właścicieli ogrodów, parków, władz samorządowych, firm zajmujących się utrzymaniem zieleni, aż po osoby prywatne, także młodzież i dzieci.

Park biorący udział w konkursie musi być ogólnodostępny – za opłatą lub bez. Kryteria wyboru to: utrzymanie parku w dobrym stanie, jego funkcjonalność, układ parku, cechy szczególne (wyróżniające go na tle innych parków ? czyli co sprawia, że park jest jednym z najpiękniejszych)
 
O zwycięstwie i tym samym o uzyskaniu oficjalnego tytułu NAJPIĘKNIEJSZEGO PARKU W POLSCE decyduje jury. W skład komisji zatwierdzającej listę laureatów wchodzą miedzy innymi: przedstawiciele Briggs & Stratton, producentka programu "Maja w Ogrodzie" Maja Popielarska oraz przedstawiciele Agencji Reklamowej Pemape.

Konkurs trwa do końca października 2009. Więcej szczegółów na stronie www.najpiekniejszypolskipark.pl 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj