1 / 3

Działający w Polsce producent autobusów Volvo Buses dostarczy operatorowi transportu miejskiego Transdev w szwedzkim mieście Göteborg 157 przegubowych modeli 7900 Electric Articulated. To największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie.

Wszystkie bezemisyjne autobusy zostaną wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo. Dostawy pojazdów rozpoczną się w 2020 r. Będą one obsługiwać w Göteborgu linie w szczególnie wrażliwych obszarach lub w strefach ze specjalnymi ograniczeniami.

Zamówienie obejmuje niedawno wprowadzony na rynek model 7900 Volvo Electric Articulated, który miał swoją premierę w październiku na wystawie Busworld w Brukseli. Autobus ten może przewozić do 150 pasażerów, a jego zużycie energii jest o 80 proc. niższe, niż odpowiednika z silnikiem wysokoprężnym. Łączy wysokie możliwości przewozowe z niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

Autobusy będą uzupełniane w energię na stacjach szybkiego ładowania rozlokowanych wzdłuż trasy, przy zastosowaniu systemu o nazwie OppChargeTM. Umożliwi to ich maksymalnie efektywne działanie. Dodatkowo zamówienie obejmuje 27 autobusów z silnikiem Euro 6 napędzanych biodieslem, przeznaczonych do transportu regionalnego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj