Reklama

AD1A KUBOTA 04.03-04.04.24

Największy program szkoleniowy w historii NFOŚiGW

Największy program szkoleniowy w historii NFOŚiGW
15.01.2008, o godz. 11:55
czas czytania: około 3 minut
0

Ponad osiem tysięcy osób z obszaru całej Polski wzięło udział w szkoleniach organizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Od października 2006 r. do końca grudnia 2007 r. trwały szkolenia  poświęcone wdrażaniu Funduszu Spójności w ochronie środowiska.

Był to największy program szkoleniowy w historii nie tylko Narodowego Funduszu, ale wszystkich instytucji zaangażowanych w sprawną, terminową i efektywną realizację projektów wykonywanych i przygotowywanych do realizacji w sektorze ochrony środowiska. Szkolenia finansowane były ze środków publicznych: krajowych (NFOŚiGW) oraz unijnych: z Funduszu Spójności w ramach projektu „Pomoc techniczna dla sektora środowiska” na podstawie Memorandum Finansowego nr 2002/PL/16/P/PA/013.

„Stara” i „nowa” perspektywa finansowa

W 2007 roku zakończyły się dwa cykle szkoleniowe: „instytucjonalny” przeznaczony dla pracowników instytucji zaangażowanych  we wdrażanie, instytucji pośredniczących we wdrażaniu funduszy unijnych i dla beneficjentów oraz drugi, obejmujący konferencje i szkolenia organizowane w ramach promocji Funduszu Spójności. Wykonawcami projektu w pierwszej części byli najwyższej klasy eksperci posiadający nie tylko wysokie kwalifikacje, bogate doświadczenie w tym zakresie, lecz także dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym i kadrowym. Wysoki poziom merytoryczny konferencji i szkoleń w ramach promocji Funduszu Spójności to już zasługa ekspertów Narodowego Funduszu wspomaganych pomocą logistyczną przez firmę zewnętrzną wybraną w drodze przetargu. Oba przedsięwzięcia dofinansowywane ze środków Memorandum 013 to największa w historii Narodowego Funduszu operacja logistyczna. Celem szkoleń „dla instytucji” było podnoszenie kwalifikacji zawodowych i dokładne zapoznanie z wymogami okresu programowania Unii Europejskiej na lata 2007-2013, wytycznymi instytucji zaangażowanych w proces wdrażania Funduszu Spójności oraz przepisami prawa polskiego. Cykl związany z promocją Funduszu Spójności obejmował także szkolenia i konferencje dotyczące „starej” perspektywy finansowej Unii Europejskiej i miał na celu przyspieszenie realizacji 88 projektów w ochronie środowiska koordynowanych przez Narodowy Fundusz.

Dwa cykle szkoleniowe

Program szkoleniowy Narodowego Funduszu, realizowany z Memorandum 013, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszym cyklu szkoleniowym „dla instytucji” frekwencja w roku 2007 wyniosła 95,68%. Ogółem w 34 szkoleniach jednostkowych, przeprowadzonych w 72 turach, w ciągu 182 dni szkoleniowych – wzięło udział 5 224 uczestników z całej Polski. Średnia ocen wystawionych przez uczestników szkoleń, wynosząca 4,2 (w pięciostopniowej skali) – dowodzą, iż przyznane środki zostały wydatkowane przez Narodowy Fundusz z należytą starannością i efektywnie.

W drugim cyklu szkoleniowym, który rozpoczął się jesienią 2006 r. i trwał do listopada 2007 r. w ramach promocji Funduszu Spójności, odbyło się 20 konferencji jedno- i dwudniowych, które objęły wszystkie województwa w Polsce. W konferencjach wzięło udział 2 966 zarejestrowanych uczestników. Konferencje „promocyjne” odbywały się m.in. w: Jaśle, Kielcach, Jedlni Letnisko k. Radomia, Warszawie, Sękocinie Starym, Katowicach, Cedzynie, Jachrance, Białowieży, Rykach, Toruniu, Płotkach k. Piły. Ostatnie szkolenie w tym cyklu ”Przygotowanie realizacji przedsięwzięć Funduszu Spójności, trudności i sukcesy” oraz Konferencja „Przygotowanie projektów finansowanych z Funduszu Spójności w latach 2007-2013” towarzyszyły listopadowym Międzynarodowym Targom Ekologicznym POLEKO w Poznaniu.

źródło: NFOŚiGW

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024