Od października Urząd Miasta Żyrardowa inicjuje kolejną akcję, mającą na celu zachęcenie mieszkańców do sprzątania po swoich psach w miejscach publicznych.

W większości kiosków na terenie Żyrardowa pojawią się bezpłatne torby na psie odchody, a do korzystania z nich zachęcać będą promujące akcję plakaty z ogólnopolskim hasłem „Nawet dziecko wie, że sprząta się po psie”.

W 2007 r. rada miasta zdecydowała o wprowadzeniu do „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Żyrardowa” przepisu nakładającego na właścicieli psów obowiązku sprzątania po swoich czworonożnych pupilach w miejscach publicznych. Aby ułatwić mieszkańcom przestrzeganie do tych przepisów, jeszcze w tym samym roku Urząd Miasta zakupił około 10 koszy na psie odchody, których liczba jest co roku sukcesywnie zwiększana.

Obecnie na terenie miasta jest już prawie 40 takich pojemników. Są one instalowane między innymi na terenach zieleni miejskiej oraz w pasach drogowych na terenach osiedli mieszkaniowych, a więc tam, gdzie najczęściej spacerują mieszkańcy ze swoimi psami.

Aby jeszcze bardziej zmotywować żyrardowian do sprzątania psich nieczystości, Miasto zakupiło 30 tys. sztuk torebek na psie odchody, które od początku października dostępne będą ZA DARMO w większości kiosków usytuowanych w centrum Miasta i na terenach osiedli mieszkaniowych. W celu ułatwienia dostępu do tych produktów, na punktach dystrybucyjnych pojawią się plakaty promujące akcję. Torby pobierać będzie można również w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Żyrardowa.

Do akcji włączyła się również Straż Miejska, która będzie surowo karała wszystkie osoby nieprzestrzegające obowiązku sprzątania po psie w miejscach publicznych. W przypadku niestosowania przez właścicieli psów przepisów wynikających z utrzymywania zwierząt domowych, przewidziane są mandaty.

źródło: zyrardow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj