Centrum handlowe Łódzka Manufaktura w ramach akcji “nie oszczędzaj na naturze”, organizowanej z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, będzie promować postawy proekologiczne – informuje “Puls Biznesu”.

Galeria stara się minimalizować zużycie energii elektrycznej, cieplnej oraz wody, a także ilość odprowadzanych ścieków. Proekologicznych postaw wymaga się również od najemców i podwykonawców. Punkty gastronomiczne wykorzystują separatory tłuszczu, salony elektroniczne utylizują zużyte źródła energii, firma sprzątająca używa biodegradowalnych środków chemicznych.

W ramach obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia) zaplanowano malowanie gigantycznej Ziemi na rynku Manufaktury, zajęcia edukacyjne, zbiórkę surowców wtórnych połączoną z konkursem, w którym do wygrania będą nagrody oraz drzewka przekazane przez Leroy Merlin. Zaplanowano też ekologiczny seans filmowy, uruchomienie punktu informacji o zdrowym i ekologicznym stylu życia, wystawę prac przedszkolaków i konkursy. Muzeum Sztuki w Łodzi (ms2 w Manufakturze) zaprasza też na spotkanie z artystką Moniką Szpaner, która będzie tworzyć na oczach widowni rzeźbę z surowców wtórnych. Zachęci również do obejrzenia wystawy przedmiotów wykonanych z materiałów przetwarzalnych.

źródło: Puls Biznesu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj