Sąd w Legnicy skazał dwie osoby z kierownictwa firm odpadowych, które w miejscowości Kłopotów w gminie Lubin (woj. dolnośląskie) łamały przepisy dotyczące gospodarki odpadami.

Firma, w której pracowali skazani mężczyźni naruszała przepisy gospodarowania odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi. Nielegalne procedery ujawniła Inspekcja Ochrony Środowiska.

Sąd Rejonowy w Lubinie skazał dwie osoby z kierownictwa firm działających w Kłopotowie na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz kary grzywny. Mężczyznom zabroniono także prowadzić działalności gospodarczej w gospodarce odpadami oraz zajmować stanowisk kierowniczych w spółkach osobowych lub kapitałowych. 

Miejsce nielegalnego składowania odpadów w Kłopotowie (dolnośląskie)

Po wniesionej apelacji Sąd Okręgowy w Legnicy dodatkowo zwiększył wymiar kary. Wyrok jest już prawomocny. Sąd orzekł również o podaniu wyroku do publicznej wiadomości w lokalnej prasie oraz w portalach internetowych, m.in. na Portalu Komunalnym. Na naszej stronie można też przeczytać pełną treść wyroku

Wyrok Sądu Rejonowego w Lubinie

To nie jedyne nieprawidłowości, jakie w Kłopotowie znalazła IOŚ. Kontrole inspektorów ujawniły w 2017 r. przypadki nielegalnego przywozu odpadów do Kłopotowa z zagranicy. Ponadto na terenie firmy na przestrzeni ostatnich trzech lat miało miejsce pięć pożarów, największy z nich w sierpniu 2017 r.

W wyniku działań Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, zwrócono do Niemiec trzy transporty odpadów w 2017 i 2018 roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Dlatego, że powinni brać łopaty i ładować odpady na ciężarówki, a potem zapłacić za prawidłowe zagospodarowanie 🙂 ale niestety ….

Skomentuj