W pobliżu Zgliczyna Kościelnego zatrzymano 55-latka, który wylewał szambo na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Za zanieczyszczenie środowiska na terenie chronionym sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło w sobotę – zatrzymany to mieszkaniec gminy Radzanów, którego w rejonie rzeki Wkry zauważył patrol Straży Rybackiej.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna wylewał nieczystości w okolicach rzeki Wkry na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Zanim zauważył go interweniujący patrol Straży Rybackiej, opróżnił ponad połowę beczkowozu. Strażnicy wezwali policję – wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji.

Przekazała, iż podczas zatrzymania mężczyzna przyznał w rozmowie z funkcjonariuszami, że wylewane przez niego ścieki pochodzą z jego przydomowego szamba. O zdarzeniu powiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. – Za zanieczyszczenie środowiska grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – zaznaczyła Pawłowska.

Czytaj więcej

Skomentuj