Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Nielegalnie wylewał ścieki. Grozi mu 5 lat więzienia

Nielegalnie wylewał ścieki. Grozi mu 5 lat więzienia
18.05.2021, o godz. 8:33
czas czytania: około 1 minuty
0

W pobliżu Zgliczyna Kościelnego zatrzymano 55-latka, który wylewał szambo na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Za zanieczyszczenie środowiska na terenie chronionym sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło w sobotę – zatrzymany to mieszkaniec gminy Radzanów, którego w rejonie rzeki Wkry zauważył patrol Straży Rybackiej.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna wylewał nieczystości w okolicach rzeki Wkry na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Zanim zauważył go interweniujący patrol Straży Rybackiej, opróżnił ponad połowę beczkowozu. Strażnicy wezwali policję – wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji.

Przekazała, iż podczas zatrzymania mężczyzna przyznał w rozmowie z funkcjonariuszami, że wylewane przez niego ścieki pochodzą z jego przydomowego szamba. O zdarzeniu powiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. – Za zanieczyszczenie środowiska grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – zaznaczyła Pawłowska.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023