Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Niemcy. Minister środowiska zaleca dostosowanie urbanistyki do zmian klimatycznych

Niemcy. Minister środowiska zaleca dostosowanie urbanistyki do zmian klimatycznych
pap/jw
19.09.2023, o godz. 10:09
czas czytania: około 1 minuty
0

Minister środowiska Steffi Lemke (Zieloni) powiedziała, że konieczne będzie przygotowanie miast i gmin na zagrożenia płynące ze zmian klimatycznych – szczególnie dłuższych okresów suszy i ulewnych deszczy. – Trzeba przemyśleć całą urbanistykę miast i gmin – zauważyła.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Kryzys klimatyczny sprawia, że coraz częściej miasta mają do czynienia np. z suszami w parkach oraz zalanymi ulicami podczas mocnych opadów. Dlatego jej zdaniem należy właśnie pod takim kątem planować zmiany urbanistyczne – opisuje w poniedziałek portal “Welt”.

Konieczne analizy ryzyka

– Niemcy muszą przygotować się na jednoczesny nadmiar i niedobór wody, przy wzrastających temperaturach. Dla Dessau, Deggendorf czy Kilonii będzie to oznaczać zupełnie co innego. Dlatego ważne jest, aby gminy przygotowały analizy ryzyka dla swoich warunków lokalnych – wyjaśniła minister, dodając, że zmiany te dotykają wielu dziedzin, w tym rolnictwa, budownictwa i logistyki.

Priorytet: klimatu i przyrody

Lemke przyznała, że szybka zmiana kursu jest trudna. – To nie będzie szybki zwrot, ale raczej zawrócenie tankowca, który przez długi czas płynął w jednym, złym kierunku – podkreśliła. Jej zdaniem ludzie “od wieków działali wbrew naturze”, osuszając torfowiska i zmieniając rzeki w drogi wodne – tych procesów nie da się szybko odwrócić.

– Będziemy musieli zrozumieć, że nic nie jest ważniejsze od ochrony klimatu i przyrody – stwierdziła Lemke.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023