Reklama

envicon 2023 ad1a

Nitro-Chem we współpracy z PGZ podpisały umowę dotyczącą usunięcia odpadów z nielegalnego składowiska

Nitro-Chem we współpracy z PGZ podpisały umowę dotyczącą usunięcia odpadów z nielegalnego składowiska
24.09.2023, o godz. 21:26
czas czytania: około 1 minuty
0

Spółka Nitro-Chem we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową podpisała umowę z firmą, która zajmie się wyselekcjonowaniem i przebadaniem paletopojemników, które zostały porzucone na nielegalnym składowisku w Chabielicach - poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Jak czytamy w komunikacie, po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych odpady zostaną niezwłocznie przekazane do ostatecznej utylizacji. W ramach współpracy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami prezesa zarządu Nitro-Chem S.A. Rafała Mendlika oraz wójta Gminy Szczerbów Krzysztofa Kamińskiego, został wyłoniony podmiot, który będzie odpowiedzialny za profesjonalną selekcję paletopojemników z zawartością pochodzącą z NitroChem. Dodatkowo, firma przeprowadzi analizę pozostałych próbek, które mogą budzić wątpliwości dotyczące ich pochodzenia. Następnie odpady te zostaną zabrane ze składowiska i przekazane do utylizacji.

Zgodnie z obietnicami

Spółka Nitro-Chem wywiązuje się z publicznych deklaracji i zobowiązań, inwestując w rozwiązanie tej sytuacji, przy jednoczesnym współdziałaniu z lokalnymi władzami oraz firmami specjalizującymi się w wyselekcjonowaniu, przebadaniu i utylizacji odpadów – poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa

– Jesteśmy zobowiązani do troski o środowisko i bezpieczeństwo naszych wspólnot lokalnych. Dlatego też wspólnie z PGZ angażujemy się w rozwiązanie tego problemu, z myślą o dobru mieszkańców Chabielic oraz z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych – powiedział Rafał Mendlik, prezes zarządu Nitro-Chem S.A.

PGZ i Nitro-chem będą na bieżąco informować media i społeczność lokalną o postępach w działaniach mających na celu oczyszczenie Chabielic z odpadów pochodzących z działalności spółki. Do całkowitego rozwiązania tej sprawy konieczne jednak będzie włączenie w działania innych podmiotów, których odpady również znajdują się w na tym składowisku.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023