Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Nowa odsłona Forum Recyklingu 2024 już w październiku!

Nowa odsłona Forum Recyklingu 2024 już w październiku!
MM, KB
03.07.2024, o godz. 14:28
czas czytania: około 2 minut
0

Zapraszamy do najnowszej odsłony ogólnopolskiej konferencji dla branży recyklingu. W połowie października (14-15.10.24) w Hotelu Andersia w Poznaniu, podczas dwudniowego Forum rozmawiać będą: przedsiębiorcy i właściciele firm, menedżerowie, dyrektorzy, konsultanci, eksperci, pracownicy administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych. Jednocześnie tworząc największe w tym roku spotkanie branży recyklingowej. Spotkajmy się by działać!

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Forum Recyklingu to najnowsza odsłona wydarzeń organizowanych przez Wydawnictwa Abrys od ponad dwóch dekad podczas targów Poleco (Forum Recyklingu, a wcześniej Salon Recyklingu). Obecna postać konferencji ma charakter ogólnopolski, a jej tematyka będzie opierać się na współczesnych problemach i wyzwaniach branży recyklingowej. Odpowiedzi na trudne pytania i rozwiązań nurtujących wątków będziemy dostarczać podczas paneli dyskusyjnych każdorazowo poprzedzonych wystąpieniem wprowadzającym eksperta. 

Skąd obecne wyzwania w branży? 

Polska oraz większość krajów europejskich przechodzą od liniowego do coraz bardziej obiegowego modelu gospodarczego. Ograniczony dostęp do nieodnawialnych zasobów, w tym niepewność łańcuchów dostaw związana z geopolitycznymi uwarunkowaniami czy wręcz szantażem gospodarczym, zmuszają gospodarki krajów europejskich do poszukiwania surowców w tym, co już zostało wytworzone, a staje się odpadem.

W sukurs temu idą regulacje prawne (przede wszystkim unijne) oraz rosnąca presja i oczekiwania konsumentów wobec przedsiębiorców oraz produktów, zmiana nawyków i zachowań. Powstają całkiem nowe modele biznesowe, którym sprzyjają ciągłe innowacje i możliwości technologiczne, w tym sztuczna inteligencja. To tylko drobny wycinek opisu rzeczywistości, w jakiej funkcjonują przedsiębiorcy z branży recyklingu. Starają się oni znaleźć jak najlepsze odpowiedzi na te wyzwania.

Najwyższy czas, by spojrzeć na nowo na recykling

W połowie października (14-15 października) w Hotelu Andersia w Poznaniu, podczas dwudniowego Forum m.in. o tym rozmawiać będą: przedsiębiorcy i właściciele firm, menedżerowie, dyrektorzy, konsultanci, eksperci, pracownicy administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych. Będzie to największe w tym roku spotkanie branży recyklingowej.

Zakres merytoryczny Forum Recyklingu

Forum Recyklingu zostanie oparte na panelach dyskusyjnych, w ramach których będziemy rozmawiać m.in. o ROP, systemie kaucyjnym, krajowych i europejskich regulacjach prawnych, kierunkach rozwoju GOZ, recyklingu opakowań, ekoprojektowaniu, recyklingu ZSEE, recyklingu w sektorze budowlanym, recyklingu w branży motoryzacyjnej, przemyśle odzieżowym i recyklingu tekstyliów. W ramach konferencji stworzymy możliwość do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń czy wypracowania strategii poszerzających swobodę działania branży w zmiennych warunkach polityczno-środowiskowych. Zaplanowanych 10 paneli tematycznych tworzy dużo obszar działań, a powstała dyskusja wyposaży uczestników w porządną dawkę wiedzy. Całość dopełnią rozmowy kuluarowe podczas kolacji bankietowej, zacieśniającej powstałe relacje biznesowe. 

Spotkajmy się by działać! 

Do dyskusji na temat kierunków i perspektyw przemysłu recyklingowego zapraszamy nie tylko przedsiębiorców ściśle z tą branżą związanych, ale także tych, którzy potrzebują od nich surowców.

Zapraszamy do udziału w Forum Recyklingu 14-15.10.2024r. 

Więcej na: forumrecyklingu.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Forum Recyklingu 2024
css.php
Copyright © 2024