Toyota zaprezentowała w nową wersję swojego sztandarowego auta o napędzie hybrydowym 2010 Prius – informuje “Puls Biznesu”

2010 Prius charakteryzuje się jeszcze niższym spalaniem paliwa mimo iż auto ma większy, 1,8 litrowy, czterocylindrowy silnik. Na jednym galonie (3,78 litra) przejeżdża 50 mil (80 km). To o 4 mile więcej niż poprzedni model priusa, który został ogłoszony za najbardziej oszczędne i efektywne auto osobowe przez amerykańską Environmental Protection Agency. 

Najnowszy prius trzeciej generacji ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę. Opcjonalnie może być wyposażony w zdalnie sterowany system wentylacji napędzany ogniwami słonecznymi, który pozwala na chłodzenie wnętrza w czasie postoju.
2010 Prius wejdzie do sprzedaży w USA i Japonii pod koniec wiosny tego roku. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował. Ceny priusa z 2009 roku rozpoczynały się na amerykańskim rynku od 22 tys. USD. Toyota chce sprzedać 180 tys. sztuk nowego priusa na amerykańskim rynku w tym roku. Globalna sprzedaż ma sięgnąć 400 tys. sztuk w 2010 roku.

źródło: pb.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj