Każdego roku w Toruniu z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska znane postaci życia publicznego biorą udział w akcji sadzenia drzew. 5 czerwca 2009 r. spotkają się przy obelisku ku czci ofiar hitleryzmu i stalinizmu, by posadzić katalpy, tulipanowca i magnolię.

Sadzenie pamiątkowych drzew odbywa się w Toruniu od kilku lat. Fundatorem sadzonek jest firma Cereal Parners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o. W ubiegłych latach ciekawe i piękne rośliny wbogaciły zieleniec przy "harmonijce", skwer na Bulwarze Filadelfijskim i trawnik przed Cinema City.

W tym roku nowe drzewa pojawią się na skwerze w rejonie ulic Mickiewicza/Aleja Jana Pawła II/Tujakowskiego przy obelisku ku czci ofiar hitleryzmu i stalinizmu. O godz. 11.30 dorodne katalpy, tulipanowca i magnolię posadzą: prezydent Torunia Michał Zaleski, przewodniczący Rady Miasta Waldemar Przybyszewski, rektor UMK prof. Andrzej Radzimiński, prezes Cereal Parners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o. Wojciech Sobieszak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Janusz Kaczmarek.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj