Elementy małej architektury pojawiają się na pl. 23 Stycznia w Ostrowie Wielkopolskim. Zamontowano już ławki, jeszcze latem staną tam dwa ogródki letnie, wyremontowany będzie także plac zabaw. To kolejny etap modernizacji tej części centrum miasta.

– Kompleksowy projekt rewitalizacji placu zakłada przywrócenie jego funkcji rekreacyjno-estetycznych. Jednak to zadanie jest rozłożone w czasie. Ponieważ jest to ścisłe Śródmieście Miasta Ostrowa Wielkopolskiego to wszelkie prace należy traktować nie tylko jako pojedyncze inwestycje, ale przede wszystkim jako porządkowanie przestrzeni urbanistycznej miasta. Dobrze byłoby, by w wyniku naszych działań plac 23 Stycznia zaczął tętnić życiem. Równolegle zagospodarowany będzie przez spółkę MZGM skwer u zbiegu ulic Kolejowej i Wrocławskiej – to miejsce także musi być atrakcyjne na miarę Śródmieścia. – mówi Radosław Torzyński, Prezydent  Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach przeprowadzonych robót wykonano murki oporowe, schody tarasowe, podjazd dla osób niepełnosprawnych, położono nawierzchnię z kostki brukowej granitowej. Wykonano także oświetlenie. W części północnej powstało lapidarium, a od strony wschodniej stanęły cztery drewniane.

– Kioski dla kwiaciarek to pierwszy z etapów zagospodarowania Placu 23 Stycznia. W części północno-wschodniej placu stanęły ławki. W narożniku od strony południowej będzie stoisko dla rowerów. Będzie też galeria pod chmurką, kawiarenka i odnowiony plac zabaw. – dodaje Stanisław Krakowski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj