Od 12 czerwca 2009 r. Ministerstwo Środowiska posługuje się nowym logo i unowocześnionym systemem identyfikacji wizualnej. Zmiany – to kolejny element działań składających się na profesjonalizację wizerunku Ministerstwa. Nowy znak nawiązuje do krajobrazu – przedstawia rzekę i góry – jedne z najbardziej czytelnych symboli odnoszących się do ochrony środowiska.

Logo zamknięte jest w formie czworoboku z zaokrąglonymi kątami. Zarys krajobrazu można także odczytać, jako litery „M" i „S" – inicjały Ministerstwa Środowiska. Zaletami nowego logo są z pewnością  prostota, czytelność, stonowana kolorystyka i łagodne linie.

– "Profesjonalna identyfikacja wizualna jest potrzebna każdej nowoczesnej instytucji, także publicznej. Unowocześniony i dostosowany do bieżących wymogów logotyp instytucji jest spójny z misją i wizją Ministerstwa Środowiska. Dla urzędu jest to dodatkowo ważne ze względu na zbliżającą się Prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Chcemy się tam prezentować jako partner wysokiej klasy – mówi o potrzebie wprowadzenia spójnego, nowoczesnego systemu identyfikacji wizualnej i liftingu logotypu Monika Dziadkowiec, Dyrektor Generalna Ministerstwa Środowiska. – Zmiana znaku była również podyktowana  względami praktycznymi – poprzednie logo posiadało zbyt skomplikowaną formę, przez co było kosztowne w eksploatacji" – dodaje.

Nowe logo funkcjonuje w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. System identyfikacji wizualnej obejmuje wzory materiałów promocyjnych, takich jak papier firmowy, prezentacja multimedialna, wizytówka, teczka papierowa, torba ekologiczna, roll-up oraz ścianka konferencyjna.

Źródło: www.mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj