Około 4 milionów złotych kosztować będzie nowy park rekreacyjno-wypoczynkowy w Radomiu. Właśnie zakończył się przetarg na tę inwestycję.

Park, zaprojektowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych, powstanie u zbiegu ulic Władysława Łokietka, Piastowskiej i Królowej Jadwigi w Radomiu. Dwa lata temu na ten cel tereny te przekazała miastu Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michałów”.

W projekcie inwestycji znajdują się place zabaw dla dzieci oraz do ćwiczeń „street workout”, zewnętrzna siłownia, góra saneczkowa, oczko wodne z fontanną, a także tereny wypoczynkowe z toaletami, oświetlonymi alejkami, ścieżkami rowerowymi, ławkami i elementami małej architektury. Całość dopełnią nowe nasadzenia drzew, krzewów, trawników i modnych ostatnio łąk kwietnych.

Przetarg na utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku na osiedlu Michałów wygrało konsorcjum radomskich firm: Spółdzielnia Rzemieślniczo-Budowlana, Ogrody Kijewicz oraz Zakład Instalacji Sanitarnych i Remontowo- Budowlany Henryk Maleta. Oferta opiewała na ponad 3,5 mln złotych. Koniec prac zaplanowano na październik 2018 roku.

Czytaj więcej

Skomentuj